Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Barcelona – Montserrat – tip na jednodenní výlet

9. 6. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Španělsko | | čteno: 1,204x

Barcelonu už máte prošlápnutou a přemýšlíte nad plánem výletu na další den svého pobytu v oblasti katalánsko-španělské metropole? Potom si nenechte ujít návštěvu vápencové hory Montserrat se světoznámým benediktinským klášterem, jednoho z nejposvátnějších míst Katalánska. Výlet vám zabere právě tak jeden den v poklidném tempu, včetně všech nezbytných přesunů.

placa-d-espanya

Náměstí Placa d'Espanya

K Montserratu se můžete dopravit více způsoby, nejpohodlnější je ale využít vlaku. Vlaky odjíždějí z Placa d Espanya, zastávky s výbornou dostupností včetně stanic metra. Stačí pouze najít vchod s označením R5 (což může být trošku problém, ale náměstí není zase tak velké). Poté, co “zalezete” pod zem uvidíte malou turistickou budku s poutačem právě na výlety k Montserratu. Pokud se obsluhy zeptáte na jízdenky, odkáže vás na poblíž stojící automat. Nejvýhodnější je zakoupit si tzv. combo lístek, v jehož ceně je zpáteční jízdenka vlakem, doprava “zubačkou” na vlastní horu a všechny přesuny v lokalitě kláštera -- cena je přibližně 20 euro.

Cesta vlakem trvá přibližně hodinu. Ještě před příjezdem se rozmyslete, jak se chcete na Montserrat dopravit. Už sem psal, že v ceně combo jízdenky je přeprava zubačkou -- v tom případě vystupte na zastávce Monistrol. Můžete ale vystoupit o jednu zastávku dříve (Montserrat Aeri) a nechat se vyvézt nahoru lanovkou. Tato jízda NENÍ v ceně, ale za 5 euro to rozhodně stojí -- zubačkou se potom svezete na zpáteční cestě.

Hlavně se nelekněte toho, že na této zastávce téměř nikdo nevystoupí -- ostatní by sice chtěli také použít lanovku, ale jak si jeden hlídá druhého, tak nechce nikdo riskovat možnost, že vystoupí špatně a vlak mu mezitím ujede.

Kabinová lanovka jezdí na dvou lanech -- čili na další nečekáte nijak dlouho, nastoupíte, a po zhruba pěti minutách jste konečně nahoře. Panoramatický pohled zpět do údolí je skutečně nezapomenutelný.

No a potom už můžete navštívit některý z místních obchůdků, jít na prohlídku či odpočinout si v restauraci. Rozhodně se ale nezapomeňte nechat vyvézt až těsně pod vrchol hory další zubačkou (v ceně combo lístku). Tady už může foukat studený vítr, přesto se vydejte pěší túrou po upravených chodnících až kam to jde (ale na úplný vrchol jsme se alepoň my tedy nedostali). Za slunečného počasí je odsud vidět neskutečně daleko.

Doporučte článek ostatním:
  • Facebook
  • Twitter
  • Jaggni to!
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us

Související články

Klíčová slova: , , , , , ,

2 komentáře
Napiš komentář »

  1. Montserrat sem vystoupala — ano, skutečně po svých (!) — někdy před pěti lety, a mohu potvrdit, že je skutečně nádherný, na druhou stranu určitě zaplatil za čilý turistický ruch

  2. Tybrďo, tak pěšky bychom to asi nevylezli (vlastně bych měl mluvit asi za sebe). Už úplně nahoře se mi zdál nějakej divnej vzduch, studenej, bez pachu, přísahám, že to nebylo mejma prokouřenejma plícema, prostě se mi tam nedejchalo dobře, takže představa výstupu od tratě mi nahání husí kož. Ad. turisté – je pravda, že my jsme tam tedy nebyli za toho největšího návalu, i tak ale všude docela narváno…

Napiš komentář