Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Video ostrov Giftun, Egypt, Hurghada

23. 6. 2009 | Vložil: | Rubrika: Egypt | | čteno: 3 822x

Dnes už jsme si jedno video z Egypta – Hurghady dali, takže přidáme ještě jedno (vlastně dvě). Tentokrát půjde o záznam z ostrova Giftun. Pokud jste v Hurghadě ještě nebyli, připravte se na to, že výlet na toto kouzelné místo musíte povinně absolvovat. Všechny cestovní kanceláře, všechny místní výletní agentury i každý domorodý lobbista vám ho nabídne v první řadě (s průpovídkou, podle níž kdo nebyl na Giftunu, ten jaky by vůbec nebyl v Hurghadě). Cena je více než výhodná, většinou ani nemusíte mít svůj šnorchl a ploutve (i když olizovat něco, co měl den předtím v puse někdo jiný…), prostě servis na nejvyšší úrovni.

Z Hurghady odjíždí na tento ostrůvek každý den neuvěřitelné množství lodí. Kolem poledního je na výletním kurzu už téměř regulérní dvouproudá námořní dálnice. Výlet má svá pravidla. Loď zastaví uprostřed moře na prověřených korálištích, kde vás nechají unavit; to má svůj dobrý důvod – při šnorchlování nebo jenom koupání vám totiž vyhládne a s chutí se po návratu na kocábku pustíte do oběda, tvořícího většinou porůznu upravené ryby. Většinou jsou i celkem čerstvé, jen by mne zajímalo, co když zrovna neberou.

Aktuální last minute zájezdy do Egypta - Hurghada >>

No nic. Loď po obědě pokračuje dál. Po příjezdu k ostrůvku máte nejprve dojem, že není kde zaparkovat – podél pobřeží jedna loďka vedle druhé. Ale kapitán je šikula a do sebemenší mezírky to prostě napere. Vyskákat z lodě a… A?

hurghada-giftun-island-02

Ostrov Giftun, Hurghada

Ostrov je skutečně nádherný, úžasná pláž, celkem živé moře, malé proutěné restaurace. Jenom člověka napadne, jak by se tu cítil, kdyby tu byla tak maximálně jedna setina řvoucích výletníků. Ostrůvek prostě trpí přecpaností – to je bohužel daň za to, jak zachovale (stále ještě) vypadá. Kdyby tu byla holá skaliska a mrtvé korály, nikdo by sem nejezdil.

Ale přesto – až vám první prodejce nabídne výlet na Giftun, neváhejte: stojí to za to.

A druhé video, profesionálnější, a upovídané (bohužel arabsky – snad?)

Be Sociable, Share!
  • Tweet

Související články

Klíčová slova: , , ,

2 komentáře
Napiš komentář »

  1. ja v hurghade nikdy nebyl, ale znamej mi rikal, ze zase tak moc ve vode u toho ostruvku videt neni a potvrdil, za v sharmu je rybek a podobnejch plazi skoro vsude vic

  2. These topics are so cfonsunig but this helped me get the job done.

Napiš komentář