Video blog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!

Portugalsko — Lisabon, Památník objevitelů

29. 6. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Portugalsko | | čteno: 49x

Dnes jsem konečně pro náš cestovatelský video blog ustřihnul první video z hlavního města Portugalska -- Lisabonu, konkrétně od Památníku -- monumentu -- objevitelů (Padrao dos Descobrimentos). Na výletě jsme byli v červnu celkem na pět dní, počasí nám relativně přálo (ne že by občas nesprchlo), teploty kolem 30 st. byly ale vyhovující. Nebudu tady smolit nějaký delší cestopis, snad někdy jindy až budu mít vyexportováno více videa. Snad jenom krátce mohu popsat Lisabon jako velice líné město (to ovšem pokládám za jeho plus, nejde o žádnou kritiku), nikdo se nikam nežene, obchody či restaurace otevřou, až když se jim chce. Pokud se ubytujete blízko centra, dostanete se na většinu zajímavostí pohodlně pěšky, rozlohou historická část velká není. Nechcete-li bydlet v centru, vybírejte ubytování poblíž stanice autobusu či metra (i když např. jeden autobus přijel o dvacet minut později a NIKDO z domorodců neřekl ani Ň).

lisabon-monument-Padrao-dos-Descobrimentos-2

Lisabon - Monument objevitelů

Za našeho pobytu jsme stihli v klidu projít vše důležité (včetně Sintry, ale o tom jindy) -- a jeden z památníků budiž tématem dnešního videa. Jedná se o monument s názvem Padrao dos Descobrimentos -- Monument objevitelů, postavený na pobřeží řeky Tejo. Jestliže jsem napsal, že většinou se dá po Lisabonu chodit pěšky, tak k tomuto památníku jeďte raději tramvají č. 15 ze zastávky Cais de Sodré. Monument je vysoký 52 metrů s vyhlídkou nahoře, na kterou vás za pár euro vyveze rychlovýtah. Bude-li vám přát alespoň trošku slušné počasí, je odsud skutečně nádherný výhled.

Související články

Klíčová slova: , , , ,

Napiš komentář