Stránky Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat. Video blog má daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!

Paříž — video ze čtvrti La Défense aneb pařížský Manhattan

1. 7. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Francie | | čteno: 39x

Dnes obohatíme náš video blog opět o jedno video z vlastních zdrojů -- tentokrát je to Paříž, konkrétně klip z futuristické čtvrti La Défense. Na třídenní návštěvu hlavního města Francie Paříže jsme si zaletěli v březnu 2009, počasí na toto roční období bylo nádherné. Stihli jsme navštívit vše, co se nám zdálo zajímavé a jedním z míst bylo právě i pařížské mrakodrapiště.

Do čtvrti La Défense se dostanete jednoduše, Paříž jak známo je prošpikována skrz naskrz tunely metra a přímo vprostřed výškových budov je výlez z jeho stejnojmenné stanice. Teď si jen nemohu vzpomenout, jestli náhodou při cestě sem nevyjedete z  centrálních zón, na které platí vetšina jednodušších jízdenek -- ale pokud budete mít tak jako my “plnou” kartu Paris Visite, nemusí vás to vůbec zajímat.

Hypermoderní stavby v čele s grandiózním monumentem La Grande Arche opravdu berou dech, na druhou stranu v kontrastu s ostatními pařížskými památkami je to skutečně jako pěst na oko a tak není divu, že bylo rozhodnuto stavět jakékoliv další výškové budovy v Paříži pouze zde.

la-defence-grande-arche-paris

La Grande Arche - Paříž, Francie

Přijeli jsme, viděli a odjeli. Ani jsme nakonec nepoužili výtah nahoru na monument, dalo by se říct, že pohled směrem k Champs-Elysées a Vítěznému oblouku byl pro nás větším lákadlem.

Související články

Klíčová slova: , , , ,

Napiš komentář