Video blog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!

Lanovka Transbordador Aeri del Port, Barcelona

3. 7. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Španělsko | | čteno: 33x

Katalánská metropole Barcelona nabízí velké množství turisticky atraktivních zajímavostí, a náš video blog vám přináší vlastní video jedné z nich. V květnu 2008 jsme si sem zaletěli na pětidenní výlet, letěli jsme s tehdy ještě provozovanou linkou Ryanair z Brna do Girony. To sem vlastně píšu jenom jako povzdech nad tím, že byla linka zrušena a ten, kdo očekával, že jde pouze o dočasnou záležitost na zimní sezónu, byl letos určitě zklamán. Je ale pravda, že Barcelonu nově zařadil do nabídky např. maďarský lowcost-dravec Wizzair,  takže máte-li zájem o levnou letenku, pohlídejte si jejich nabídky, další možností návštěvy je využít některou z nabídek mnoha cestovních kanceláří nebo agentur.

Lanovkou, která spojuje přístavní čtvrť Barceloneta s kopcem Montjuic, jsme se svezli vlastně až v den našeho odletu, batohy jsme už ten den nechali v úschovně autobusového nádraží, odkud jezdí shuttle-busy na letiště v Gironě. Pokud se rozhodnete se lanovkou svézt ve směru z přístavu, podívejte se nejdříve do nějaké mapky, jak se k místu nástupu dostat -- když totiž půjdete směrem k mořskému akváriu, tak jste z vašeho pohledu ve slepé uličce a budete se muset vracet.

barcelona-transbordador-aeri-2

Pohled z Montjuic na přístav, Barcelona

Lanovka stojí obousměrně něco kolem 12 euro (snad), kabina, do které se vejde cca 20 lidí, odjíždí každých 15 minut. Cesta nad přístavem je skutečně nádherná (tedy pokud je hezké počasí). Kabinka cestou zastavuje na středním pylonu, kde můžete vystoupit, fotit či jenom pozorovat, a potom pokračovat další kabinou. No a pak už jste v Parc de Montjuic, kde můžete relaxovat, pozorovat přístav či  posedět v kavárně. Zpátky se potom dostanete buď opět lanovkou, nebo se můžete procházkou vypravit na druhou stranu, kudy přijdete na Placa d’Espanya.

Související články

Klíčová slova: , , ,

Napiš komentář