Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Jaký je Írán, odstřihnete-li propagandu?

17. 7. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Irán | | čteno: 463x

Když jsem 15.7. ve 23.13 h poslouchal kanál ČT24, rubriku Světadíl, málem jsem se posadil na zem. Moderátorka ho totiž uvedla slovy  Zbořit mýty o Íránu, to je cíl dnešního Světadílu. TV stanice, která je jinak prolezlá papouškováním propagandistických nesmyslů z dílny nejmenovaných politiků, se rozhodla postavit se zády neudržitelným lžím, které můžete -- ponejvíc od těch, kteří v Íránu nikdy nebyli -- v médiích slyšet. Je pravda, že hodina uvedení zaručuje téměř nulovou sledovanost, a v hlavních zpravodajských relacích během dne má na ČT výraznou převahu protiíránské křídlo zaměstnanců, ale i tak to musím ocenit. Do pořadu totiž přišel člověk, který Íránem cestoval, cestoval SÁM, a tím člověkem byla dokonce ŽENA! Přestože moderátorka nadhazovala šikovně témata tak, aby se alepoň jednou mohlo ozvat kritické slovo :-) (tady jí trošku křivdím, ve skutečnosti myslím sama byla přesvědčena, že mediální pohled na Írán je nesmysl), nedostala z cestovatelky vůbec nic, co by stálo z hlediska kritiky života v této zemi za zmínku. Potvrdila tak to, co většina cestovatelů, kteří Írán navštívili dávno ví -- že je to naprosto klidná země, bez známek totalitních manýrů, žádné represe atd. nepotkáte, a bezpečnost v Íránu je jednou z jeho hlavních deviz -- samozřejmě za předpokladu, že BUDETE respektovat pravidla, jimiž se sami Íránci řídí.

Írán je i mým cestovatelským snem -- a to už asi deset let, přesně od doby, kdy jím cestoval jeden z mých nejbližších přátel. Už jeho vyprávění, videa, či fotografie mne uváděla do vytržení, a s dalšími léty nepřišlo nic, co by můj vztah k této zemi nějak změnilo. Naopak -- na internetu je k dohledání docela dost cestopisů, a všechny se na výeš uvedených charakteristikách Íránu shodují. Je zajímavé, že pokud už se objeví někde nějaká kritika, VŽDY se týká oblasti, do které se dotyčný zrovna nedostal, a jde tedy o kýmsi zprostředkovanou informaci.

Chcete-li se na vlastní oči a uši přesvědčit, tak zmiňovaný pořad ČT24 najdete tady

http://www.ct24.cz/vysilani/2009/07/15/209411058380715-23:10-svetadil/

A přiložím dvě videa, ve kterých si můžete zemi také prohlédnout, druhé je tedy pouze slideshow, ale s nádhernými záběry.

Doporučte článek ostatním:
  • Facebook
  • Twitter
  • Jaggni to!
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us

Související články

Klíčová slova: , ,

Napiš komentář