Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Video z Paříže: výlet na Eiffelovu věž

22. 7. 2009 | Vložil: | Rubrika: Francie | | čteno: 2 750x

Co by to bylo za výlet do Paříže bez návštěvy Eiffelovy věže. Přestože v dnešní mediální době ji zná každý možná lépe, než sám její konstruktér. Přestože je to pouze hora mnohde docela orezlého železa. Přesto, že chytíte-li skutečnou turistickou špičku, budete si muset vystát mnohahodinovou frontu ke vstupu. Prostě pohled z Eiffelovy věže je pro každého návštěvníka Paříže naprostou nutností.

Pro ty, kteří by ji hledali poprvé, je popis cesty k ní velmi jednoduchý: Paříž je město s nejdůmyslnějším systémem městské hromadné dopravy v Evropě, zejména díky neuvěřitelné hustotě všech linek metra. V záplavě jeho stanic se najdou hluchá místa a jedním z nich je právě Eiffelovka. (Předpokládám, že tady stanice metra není z důvodu enormního zatížení věží samotnou). Ale žádný strach, ve vzdálenosti několika minut pěší chůzí už na zastávky narazíte, nebližší na vlakové lince RER-C stanice Champ de Mars, nebo sousední stanice linky metra M6 s názvem Bir-Hakeim. K atrakci pak dojdete během chvíle podle směrovek.

Pro výstup na věž můžete použít buď výtah (každý soudný člověk), nebo zvolíte v jednom z pylonů výstup po schodech (pouze šílenec). Je tedy pravda, že tito šílenci ušetří čas, protože se zde netvoří fronty…

pariz-fronta-eiffelova-vez

Paříž - fronta u vstupu na Eiffelovu věž

Věž ná tři patra. V době naší návštěvy byl bohužel „vrchňák“ uzavřen, takže jsme se dostali pouze do patra druhého, ale i odsud je to nezapomenutelný pohled. Samostatnou kapitolou je potom večerní diskotéka, kdy věž každou hodinu bliká ozdobena jako vánoční stromeček (blikání jsem do videa vlastně nedal, takže ho připojím příště k videu z výlezu na mrakodrap Tour Montparnasse, odkud je na to v noci hezký pohled).

pariz-vyhled-z-eiffelovy-veze-2

Pohled z Eiffelovy věže směr mrakodrap Tour Montparnasse

No nic, pokud jste nechtěli čekat frontu a návštěva Eiffelovy věže vám unikla, mrkněte na naše video.

Sdílejete tento příspěvek!
  • TweetSouvisející příspěvky

coded by nessus
Klíčová slova: , , , ,

1 komentář
Napiš komentář »

  1. ja tam byl 2krat a ted jedu zas to nema ccchybu !

Napiš komentář