Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Pincijské zahrady – výlet s videopohledem na Řím

23. 7. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Itálie | | čteno: 727x

V jednom z předchozích příspěvků videoblogu jsem napsal, že hlavní město Itálie -- Řím, má pro návštěvníka výhodu, spočívající v relativní blízkosti mnoha zajímavých míst, takže je bez problémů obejdete pěšky. Ale dodávám: Nakonec se stejně unavíte! Napadlo by vás v takové chvíli stoupat za odpočinkem do kopce? Jste-li zrovna někde poblíž náměstí del Popolo, napadnout by vás to mělo, jenom tak totiž neminete oázu klidu, zeleně a příjemného stínu v parném dni, kterou jsou známé Pincijské zahrady.

Pro ty, kteří sem nechtějí dorazit po svých je tu jeden cestovatelský tip (i když označit použití hromadné dopravy za tip… :-)) : Nasedněte kdekoliv na římské metro, dostaňte se na linku A a vystupte na stanici Flaminio. P-o-m-a-l-i-n-k-u se otáčejte kolem své osy, až spatříte průchod na náměstí Piazza del Popolo; tím směrem se vydejte, po levé ruce potom budete mít pahorek Pincio. Hurá!

piazza-del-popolo

náměstí Piazza del Popolo

Piazza del Popolo je roztomilé náměstí, jemuž v jeho středu (pozor, ne geometrickému :-) vévodí mohutný obelisk, po jeho obvodu je potom několik zajímavých staveb. Pokud jste byli v kině na filmu Andělé a démoni (nuda-nuda šeď-šeď), jistě si vzpomenete, že právě zde se Tom Hanks snažil zachránit prvního kandidáta na funkci papeže. Náměstí jsme si prohlédli, takže šup na kopec.

Řím je znám svými historickými pahorky, kterých je sedm. Vrch Pincio mezi ně ovšem nepatří. Přesto je z historického hlediska docela zajímavý, spoustu volného času tadý prý trávil např. Benito Mussolini :-). Můžete tu posedět v kavárničkách nebo jenom tak na trávníku ve stínu stromů, obdivovat se architektuře mnoha nádherných vil, z vyhlídkové terasy je za hezkého počasí krásný pohled na Řím tak-trošku-zvršku.

pincijske-zahrady

Pohled na Řím z Pincijských zahrad

A než se podíváte na video, tak na závěr: pokud jste si -- tak jako já -- mysleli, že kopec i zahrady získaly své jméno podle stromů -- pincií, jste vedle jako jedle! :-) Pincio bylo prý jméno rodu, který zde vlastnil nejvíce pozemků.

Doporučte článek ostatním:
  • Facebook
  • Twitter
  • Jaggni to!
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us

Související články

Klíčová slova: , , , , ,

Napiš komentář