Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Katalánské letovisko Blanes, video z okolí pláže

25. 7. 2009 | Vložil: | Rubrika: Španělsko | | čteno: 1 744x

Pokud jste trávili dovolenou v některém španělském/katalánském letovisku na pobřeží Costa Brava resp. Costa del Maresme, je celkem pravděpodobné, že jste  původně rybářské městečko Blanes, ležící přímo na jejich rozhraní, také navštívili. Nebo jste byli ubytováni přímo zde, protože městečko už je dávno městem a také oblíbeným turistickým centrem. Jste-li schopni louskat informace v angličtině, můžete navštívit např. stránky s informacemi pro turisty visitblanes.com.

Vzpomínám, že jsme poprvé Blanes navštívili někdy v roce 2000 na výletě ze sousedního Lloret de Mar. Důležité byly dvě okolnosti: první – přijeli jsme sem lodí po rozbouřeném moři za celodopoledního deště; druhá – v přístavišti se zrovna konala obří rybářská burza, takže to kolem pláže páchlo jako při výlovu rybníku Měrák v Popovicích u Berouna. Tato kombinace nám natolik „dodala“, že jsme se divili komukoliv, kdo by tady chtěl trávit své dny odpočinku.

kopec-nad-blanes

Zřícenina nad Blanes

Podruhé jsme se do Blanes vypravili v roce 2007 (video), opět na výlet, tentokrát z druhé strany pobřeží z Calelly. VLAKEM a za nádherného dne. A hned je tu člověku příjemněji. Máte-li po zkušenostech z ČR hrůzu z cestování vlakem, můžete být v Katalánsku naprosto klidní. Vlaky jsou čisté, přesné, klimatizované, většina s LCD panely s informacemi o stanicích. Takže cestu vlakem do Blanes rozhodně doporučuji.

vlakove-nadrazi-blanes

Vlakové nádraží Blanes

Smůla je, že s ním můžete cestovat pouze směrem od Barcelony – na druhou stranu pobřeží směrem k Lloret de Mar už koleje nevedou, z Blanes je dále vlak veden někam do vnitrozemí (s přestupem se tak dostanete i na letiště v Gironě). Z Lloretu nebo z Tossa de Mar můžete ovšem cestovat už zmiňovanou lodí, nebo podstatně rychleji autobusem. Tady jenom přidám jedno varování: my jsme vyrazili v tom parnu z vlakového nádraží k pláži s hotely v Blanes PĚŠKY, což nikomu nedoporučuji, zase tak blízko to není.

My jsme si jeli hlavně prohlédnout nádhernou botanickou zahradu s mnoha evropskými unikáty. Prošli jsme se ale i centrem města a skončili v kavárně u pláže. Botanickou zahradu sem hodím někdy příště, na videu v tomto příspěvku videoblogu je hlavně okolí pláže s mnoha hotely a restauracemi či kavárnami.

plaz-a-pristav-blanes

Přístaviště a pláž Blanes

Místní pláž si samostatné video určitě zaslouží, je skutečně obrovská, čistá, písčito-oblázková, přeplněná smažícími se turisty. Na videu si můžete všimnout skály uprostřed pláže – ta je právě bodem oddělujícím Costa Bravu (sever) a Costa del Maresme (jih). A navíc je z ní bezva pohled na pobřeží s hotely. Pláž v Blanes je v letních teplotách prostě magnetem na „dovolenkáře“ – i já bych se na ni nechal přitáhnout. Na rozdíl od Blanes, které bych si – i přes celkem příjemný dojem – s klidným srdcem nechal ujít (omlouvám se všem, kteří to tu mají rádi, netvrdím, že nejsou zajímavé, pouze to není pro mne to „pravé ořechové“).

Sdílejete tento příspěvek!coded by nessus
Klíčová slova: , , , , ,

1 komentář
Napiš komentář »

  1. Byla jsem letos v Lloret de Mar, město hned vedle Blanes a moc se mi tam líbilo :) Poprvé u moře a hned jsem se měla skvěle + výlety do Barcelony, Montsserratu, do lisovny olivového oleje, výrobny cukrářských výrobků, do muzea Salvadora Dalího, no prostě paráda :)

Napiš komentář