Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Hotel Palma de Mirette v Hurghadě vás určitě nezklame

26. 7. 2009 | Vložil: | Rubrika: Egypt | | čteno: 3 545x

Před několika lety jsme si naplánovali dovolenou v Egyptě s ubytováním v hotelu Aquafun v centru Hurghady. Okolnosti nás nakonec donutili k tomu, že místo tady jsme skončili v hotelu Palma de Mirette, a zpětně je třeba uznat, že jsme na tom určitě získali. My jsme si ovšem náš pobyt sem úmyslně vyměnili, jiného názoru tehdy v začátku pobytu mělo cca 20 turistů, kteří si zakoupili pobyt v centru v hotelu Seagull, a cestovní kancelář je pro nedostatek míst odeslala také do Palma de Mirette.

Scény odehrávající se kolem druhé rodiny ranní na recepci hotelu, by se daly popsat slovy krev, pot a slzy… V rámci korektnosti dodám, že dvě rodiny se poté do Seagullu dostaly, zbytek zůstal zde a i oni nám potvrdili, že byli nakonec spíše rádi…

hotel-palma-de-mirette

Hotel Palma de Mirette - Hurghada

Hotel Palma de Mirette je hotel jiného typu, než zmiňovaný Seagull – je menší, přízemnější (2 patra pokojů), z estetického hlediska lahodí oku určitě víc. Nachází se mezi oběma centry Hurghady Sakkalou a Daharem, čili do ruchu centra se musíte dostat busíkem či taxíkem, ale trvá to jen pár minut a cena je (v ideálním případě) 1EL. Pro apriorní chodce poznamenám, že dojít pěšky se odsud dá do obou center, ale nedoporučil bych to snad ani svému úhlavnímu nepříteli – blízko to skutečně pouze VYPADÁ.

palma-de-mirette-recepce

Recepce hotelu Palma de Mirette

Hotel Palma de Mirette je kvalitativně označem jako čtyřhvězdičkový, a na Hurghadu to skutečně odpovídá. Pokoje jsou prostorné, dobře vybavené, pravidelně uklízené, všechny jsou orientovány směrem k velmi pěkným (studeným) bazénům a k moři. Oproti centru je tu větší klid, ovšem přímo úměrný hustotě zabydlení občanů jedné konkrétní národnosti. Jídlo lepší standart, prostorná jídelna zvládá i větší návaly hladových turistů, minimálně zákusky snesou nejpřísnější měřítko. Hotel je podzemní chodbou pod silnicí spojen s hotelem Mirette, jehož obyvatelé nemají vlastní pláž. V suterénu a bočních prostorách hotelu je také spousta obchodů včetně lékárny, směnárny atd.

Pokud má hotel – alespoň v mých očích – nějakou slabinu, je to určitě pláž a moře. Pláž u umělé laguny je skutečně malá, lehátek proklatě málo, kvalita vody tak jako…. no tak jako v laguně. Naštěstí se dá vodou přejít do úseku moře u sousedního hotelu Palacio, a pokud to vezmete dál od břehu, dá se s úspěchem i šnorchlovat. Jenom snad osamocené rekreantky upozorním na to, že z druhé strany sousedí s hotelem věřejná pláž, jinak velice pěkná, ale občas z ní nějaký místní dobyvatel evropských srdcí doplave až do úseku obou hotelů a zbavit se ho je potom téměř nad síly mnohé příslušnice něžného pohlaví (jak by dosvědčila moje manželka).

palma-de-mirette-plaz

Pláž a moře u hotelu Palma de Mirette

Hotel je určitě ideální pro rodinnou dovolenou, ti kdo jedou za rušnější zábavou budou volit asi něco jiného. Na stránkách Invia.cz najdete nějaké recenze v češtině či slovenštině, nebo se podívejte na poměrně popisná videa.

Sdílejete tento příspěvek!coded by nessus
Klíčová slova: , , ,

1 komentář
Napiš komentář »

  1. Děkuji za vyčerpávající recenzi! díky ní jsem byla schopná doporučit pobyt prarodičům.

Napiš komentář