Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Skutečně hotel Seagull charakterizuje Hurghadu?

26. 7. 2009 | Vložil: | Rubrika: Egypt | | čteno: 1 621x

Hotel Seagull v centru Hurghady zosobňuje – alepoň na některých internetových stránkách – všechna negativa, která kritici dovolené v Egyptě vytýkají. Jednoduchý hotel s tuctovými službami, nic moc pokoje, nic moc čistota, nic moc pláže – zkrátka nic moc cokoliv. Příšerná poloha uprostřed rozpáleného a hlučného letoviska. Hotel je podle nich málo ARABSKÝ, málo EGYPTSKÝ nebo málo NÚBIJSKÝ.

Přiznám se, že argumentům těchto kritiků rozumím, ovšem pouze do té doby, než v závěru svého „hanopisu“ vynesou do nebe hotel např. v letovisku Makadi nebo El Gouna, který podle nich výše uvedené vlastnosti má. A nevadí jim, že se cákají v díře, ze které chvíli předtím vycouval bagr, že núbijský tanečník je sice Francouz, hlavně že jako Núbujec vypadá, a že nejbližší Arab právě nejspíš pobíhá v kritizované Hurghadě.

Aktuální last minute zájezdy do Egypta - Hurghada >>

Aby bylo jasno – nepochybuji o vyšší kvalitě hotelů ve zmiňovaných uměle budovaných letoviscích, ta je prostě nezpochybnitelná a od turistů si ji provozovatelé také nechají náležitě zaplatit. Také souhlasím s tím, že Hurghada jako houfně navštěvované turistické centrum ztratila kouzlo původního arabského koloritu, ale je potřeba dodat, že ho má stále desetkrát víc než uměle budované lokality, protože ani Makadi, ani El Gouna nebo třeba Taba nikdy toto kouzlo neměly. Pojedu do těchto letovisek za klidem, za lepším hotelem, za lepší stravou, ale ne za nezdevastovaným arabským způsobem života. Odpověď na otázku v nadpisu příspěvku by tedy mohla být: Ano, také, a proč ne…

Co se týká hotelu Seagull, za našich návštěv Egypta jsme v něm nikdy nebydleli. A ani bychom tam být ubytováni nechtěli, máme prostě jiný vkus. Ale měli jsme možnost ho navštívit cestou za našimi přáteli, jak pláž, tak pokoj (mimochodem bez sebemenších problémů u vstupu). Poloha hotelu v centru modernějšího centra Hurghady Sakkaly je pro někoho plusem, pro někoho ne. Hotel je vybudován v běžném „evropštějším“ stylu, dělí se na starší a novější budovu. Pláže u hotelu odpovídají tomu, co nabízejí – můžete se slunit a koupat, ovšem např. šnorchlovat můžete jak dlouho chcete a nic živého tady nespatříte. Pokoje jsou naprosto standartní, funkčně-vybavené. Mám prostě ten dojem, že je to prostě přesně to, co je uvedeno v katalogu cestovní kanceláře, a co si za relativně vhodnou cenu můžete koupit. Nakonec se můžete sami přesvědčit na videu, nebo navštívit snad oficiální stránky hotelu Seagull, příp. recenzi hotelu v češtině na stránkách Invia.cz (můžete si jich tam samozřejmě dohledat mnohem víc).

Sdílejete tento příspěvek!
  • Tweetcoded by nessus
Klíčová slova: , , ,

1 komentář
Napiš komentář »

  1. [...] názoru tehdy v začátku pobytu mělo cca 20 turistů, kteří si zakoupili pobyt v centru v hotelu Seagull, a cestovní kancelář je pro nedostatek míst odeslala také do Palma de Mirette. Scény [...]

Napiš komentář