Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Hotel Globus v letovisku Slunečné pobřeží – znovuobjevené Bulharsko

27. 7. 2009 | Vložil: | Rubrika: Bulharsko | | čteno: 2 111x

Dovolená v Bulharsku – ještě před pár lety v rámci opovržení vším socialistickým téměř nemyslitelná akce, ještě před více lety jediná možnost pro našince, který se chtěl vykoupat v moři s dostatečně teplou vodou. Po roce 1989 bylo Bulharsko z tématu pobytových dovolených téměř vymazáno, aby se po několika letech vrátilo s razancí, kterou možná málokdo předpokládal. Ale logika věci je neúprosná: po vystřízlivění davů z levné autobusové dovolené v Itálii pod stanem či v chatičkách, po několika dovolených v Chorvatsku, které vždy hrozily otravou botulinem z játrových konzerv narvaných v kufrech škodovek, se zničehonic objevila jakoby nová nabídka zájezdů do rekonstruovaného Bulharska. Píšu jakoby nová, a to proto, že ona totiž nikdy nezmizela, jen se ji lidé navykli přehlížet. Za srovnatelnou cenu najednou můžete LETĚT letadlem a nestresovat se tak v dopravních zácpách, budete ubytování v regulérním hotelu s klimatizací a koupat se v čistém Černém moři. No nekupte to.

Samozřejmě, i Bulharsko na své cestě tržním kapitalismem musí ještě ujít dlouhou cestu, než se z hlediska nabídky v oblasti cestovního ruchu vyrovná vyspělým a populárním zemím. Ale má proto všechny předpoklady – výbornou polohou počínaje a růstem zahraničních investic konče.

A protože možná mnoho z vás neví, jak to v takovém běžném hotelu v Bulharsku vypadá dnes, připojujeme video z hotelu Globus, který najdete v populárním letovisku Slunečné pobřeží. Hotel byl údajně plně zrekonstruován, hodnocen je jako čtyřhvězdičkový, bůh ví, zda jsou to ty samé hvězdy jako v jiných zemích. Podle uživatelských recenzí hotelu Globus na Tripadvisor.com (anglicky) je hodnocen spíše průměrně – ale znáte to, oni ti „zápaďáci“ jsou takoví zpohodlnělí a neví co je to skromnost :-). Více k hotelu němu psát nebudu, téměř osmiminutové video je skutečně velmi „video-popisné“.

Sdílejete tento příspěvek!
  • Tweetcoded by nessus
Klíčová slova: , ,

Napiš komentář