Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Maroko letecky a skutečně velmi levně, video z města Tanger

15. 8. 2009 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Maroko | | čteno: 1,156x

Tak a je to tady. Akce nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se už netýkají pouze Evropy, nejnovějšími přírůstky jsou výhodné ceny letenek do Maroka, přesněji řečeno do jimi odbavovaných letišť v městech Tanger, resp. Fes. No řekněte sami -- zdá se vám snad 5 euro za letenku do Maroko moc? Navíc záběr Ryanairu se stále rozšiřuje a třeba přijde doba, kdy si s nimi budete moci udělat skutečný nízkonáklodový výlet třeba do Káhiry… To je ovšem budoucnost, teď zpět do přítomnosti.

Ne že bychom v úvodu přímo lhali, ale podaná informace není úplná: výhodné ceny letenek platí v současnosti pro lety z italského Milána. Což na druhou stranu situaci nijak nedramatizuje, protože sevnat levnou letenku do Milána z Prahy je velmi jednoduché -- stačí si pohlídat nabídky společností Skyeurope, Easyjet nebo třeba Wizzair a i v součtu se dostanete na více než příjemnou cenu. (Jen jako dodatek: např. do marockého města Fes létá Ryanair také ze španělských letišť, např. z Girony, a je velká škoda, že společnost ukončila provoz na toto letiště z Brna).

Kdo již Maroko navštívil tak ví, že z cestovatelkého hlediska je tato země naprosto úžasná. Mísení různých kultur, arabské, africké či evropské zde zanechalo nádherné památky v mnoha lokalitách. Vliv Evropy zde se datuje od časů římské říše, největší vliv je ale patrný až z posledního koloniálního období, kdy byla země francouzským protektorátem.

Již bylo řečeno, že jedním z měst, které můžete levně navštívit, je přístav Tanger. Leží na africké straně Gibraltarského průlivu, za pěkného počasí je odsud vidět do Španělska. Je to skutečné velkoměsto -- počet obyvatel je přibližně 700 tisíc. Na úvodní seznámení s Marokem je velmi vhodný, i když to, co zde uvidíte či prožijete zase až tak úplně marocké není. Jeho strategickou polohu při “vjezdu” do Středozemního moře využil v historii kdekdo a na městě je to znát. Tím ovšem nechceme nikoho odradit od případného pobytu zde, zajímavých míst je spousta a navíc se můžete kdykoliv sebrat a vyrazit dál do vnitrozemí za “skutečnějším” Marokem. Tak, pokud již máte zarezervované letenky, na přiloženém videu se můžete podívat, co vás v Tangeru čeká, pokud ne, tak se nejprve podívejte a hned potom běžte vyhledávat -- ať na vás ještě nějaká zbyde.

Doporučte článek ostatním:
  • Facebook
  • Twitter
  • Jaggni to!
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us

Související články

  • Žádné související články
Klíčová slova: ,

Napiš komentář