Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Poznejte Egypt v kůži beduína v oblasti Wadi Lahami

2. 1. 2010 | Vložil: Jarpar01 | Rubrika: Egypt | | čteno: 1,057x

Tak titulek je trošku nadnesený - chtěli bychom pouze upozornit na další typ pobytu v Egyptě. Už jsme si dříve videem představili několik hotelů z letoviska Marsa Alam (Blue Reef, Kahramana…), které je samo o sobě tak nějak mimo obvyklý turistický ruch - je zde skutečně pouze pár hotelů a široko daleko nic. Jenže pokud je i to na vás moc a toužíte se odtrhnout od jakýchkoli civilizačních návyků, máme i pro vás ukázku toho, jak se dá taky trávit dovolená.

Pokud se totiž vypravíte dále na jih z Marsa Alam po pobřeží Rudého moře, natrefíte po cca 160 km na několik chatek a stanů. Právě jste se dostali do vesnice (ovšem pouze z turistického pohledu, jinak tu není skutečně nic) Wadi Lahami. Jde o nefalšovanou turisty nedotčenou (no vlastně vzhledem k tomu, že krom několika turistů tady nikdo není spíše nezničenou) oblast, která má ovšem skutečně co nabídnout, zejména nádherné potapěčské lokality včetně vraků, defínů či žraloků nebo třeba kite či windsurfing. I z jiných středisek v Egyptě jsou sem občas pořádány výlety, ovšem nejlákavější by asi mohl být delší pobyt na místě s ubytováním ve stanu - no řekněte, jste-li vášnivý potápěč/-ka či introvertní romantik/-čka - je tohle nabídka, která se dá odmítnout?


Pokud Vás zajímají bližší informace s detailním popisem lokality, nabídky služeb nebo s cenami, podívejte se např. na stránky Red Sea Diving safari (angl.)… Docela by mne ale zajímala nějaká studie, věnující se závislostem mezi podobnými annoncemi na taková panenská místa a dobou, za kterou budou zničena. Ale nechci končit pesimisticky, toto je skutečná nádhera, nakonec mrkněte ná následující různě dlouhá videa - nechtěli byste si třeba zaplavat s delfíny?

httpv://www.youtube.com/watch?v=jJbcU-0EJI

se žraloky či se želvami?

Nebo jste fanoušky kiteboardingu - na videu je vidět i ubytovací stany ve Wadi Lahami.

Doporučte článek ostatním:
  • Facebook
  • Twitter
  • Jaggni to!
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us

Související články

Klíčová slova: , , , ,

Napiš komentář