Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Nejstrašidelnější turistická stezka Evropy – Caminito del Rey

3. 1. 2010 | Vložil: | Rubrika: Španělsko | | čteno: 4 479x

Hned na začátku se osprchuji studenou vodou a vyškrtnu z nadpisu slovo turistická. A teď trošku polohopisu: stezka Caminito del Rey, někdy zkráceno na Camino del Rey, česky potom Královská stezka se nachází v kaňonu El Chorro na jihu Španělska v Andalusii, cca 35 km vzdušnou čarou severozápadně od Malagy. Není to přírodní útvar, nýbrž technická památka, která – jak uvidíte dále – bohužel – utrpěla časem škody, zamezující lidem s normální úrovní pudu sebezáchovy navštívit jinak čarokrásnou vyhlídku – trekking skutečně pro náročné.

Kaňon El Chorro je součástí větší soustavy jezer, soutěsek, roklí a strmých vápencových skal. Samotný má délku okolo pěti kilometrů, jeho stěny se potom vzpínají do výše téměř 400m. Jak už bylo uvedeno, nachází se poblíž města Malaga, což příznivě zvyšuje šanci cestovatelů dostat se pohodlně poblíž – v Malaze má totiž základnu Ryanair (tak samozřejmě přímý spoj z ČR sem je zřejmě nesplnitelný sen, stejně jako na většinu jejich základen, ale ten, kdo se dokáže orientovat v multisegmentovém létání s tím nemá problém – zkuste si sami vyhledat na stránkách Ryanu navazující spoje z dostupných měst). Další lowcost společností létající do Malagy je Easyjet, pro naše cestovatele tedy přichází v úvahu přestup v italském Miláně, cena je ale o něco vyšší než v případě Ryanu.

Vlastní stezka byla vybudována během asi čtyř let na začátku dvacátého století jako obslužná a pomocná cesta pro pracovníky právě vznikajícího místního vodní díla. Svoji návštěvou ji po dokončení posvětil i španělský král, od té doby získala svoje jméno. Časem ovšem přestala být víceméně využívána, takže se postupným chátráním bez nějaké větší údržby dostala do stavu, kdy chůze po ní začala být nebezpečná a byla proto uzavřena. A tak je tomu dodnes.

Na videu uvidíte proč. V rámci zabezpečení před úrazy byla přístupová část stezky úplně odstraněna, najdou se ovšem takoví, kteří si s přístupem lehce poradí (lehce z jejich pohledu). Cesta je dnes samá díra, kterými uvidíte nedozírnou hloubku přímo pod sebou, občas jakékoli zbytky betonu chybí úplně a je třeba přecházet po zrezlých traverzách. Je pravda, že kolem cesty je nataženo ocelové poutací lano, jenže…

Cestu sem samozřejmě nikomu nedoporučujeme!!! Vstup prostě není povolen (i když to nikdo nekontroluje) a to je rozhodující. Ale takováto dlouhá videa skutečně stojí za to.

P.S.: jako dodatek musím napsat, že ač nejsa žádný šílenec, návštěva by mne skutečně lákala… Navíc už snad byla dokonce schválená nějaká investice na opravu stezky.

Sdílejete tento příspěvek!coded by nessus
Klíčová slova: , , , , , ,

3 komentáře
Napiš komentář »

  1. FAKT STRAŠIDELNÉ

  2. strašidelná stezka

  3. jel bych hned…

Napiš komentář