Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Nejvyšší budova světa Burj Khalifa slavnostně otevřena

5. 1. 2010 | Vložil: | Rubrika: Spojené arabské emiráty | | čteno: 5 862x

Na videu si můžete prohlédnout slavnost a ohňostroj u příležitosti zahájení provozu nejvyšší stavby světa – dubajského supermrakodrapu Burj Khalifa (Burdž Chalífa), dříve známého pod jménem Burj Dubai. A věru bylo co slavit – svými více než 800 metry výšky překonává tato víceúčelová budova dosud nejvyšší stavbu světa o celých 300 metrů, což samo o sobě vyvolává mrazení v zádech. Úžasné dílo postavila společnost Emaar Properties, jeho podobu navrhl architekt Adrian Smith.

Se stavbou se začalo v roce 2004 a stála udájně 1,5 mld. amerických dolarů. O návratnost se ale prý nikdo nemusí starat – svého majitele má prý už 90 procent toho, co bylo v nabídce. Čili pokud chce mít někdo z vás skutečně reprezentativní kancelář, byt či ateliér, měli byste si pospíšit.

Samotná budova má – údajně cca 200 pater, z toho 165 obyvatelných. Pro mne je určitě zajímavá informace o umístění vyhlídkové plošiny – ta se nachází na patře číslo 124. Tak jenom doufejme, že nebude přístupná pouze pro obyvatele stavby.

Taky už víte, kam si letos stoprocentně uděláte výlet? Tak to jsme na tom stejně – už jdu vyhledávat dobré letenky :-).

Sdílejete tento příspěvek!coded by nessus
Klíčová slova: , , ,

4 komentáře
Napiš komentář »

  1. http://www.burj-khalifa.eu mnoho informací

  2. Navštívili jsme Dubaj a bylo to úžasný….stojí to za návštěvu a vidět ty úžasné stavby jako je Burj Khalifa soukromě zvaná “ Jehla“, prostě je nádherná. Otevření jsme se nezůčastnili ale zahájení sme viděli.Muselo to být úchvatné.

  3. Dobrý den, chtěl bych se zeptat na úroven hotelů v Turecku, kvalitu služeb,.. Jestli odpovídá 4*hotel v Turecku 4*hotelu v česku. A ješte jaké jsou teploty v zimních měsících. Na této stránce pocasi-v-turecku.info jsem našel teploty jenom v letních měsících.

  4. Vše o na sae.hustej.net

Napiš komentář