Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Děsivé následky zemětřesení na Haiti

14. 1. 2010 | Vložil: | Rubrika: Haiti | | čteno: 2 850x

Toto video se samozřejmě trošku vymyká tématickému zaměření našich stránek – neukážeme si v něm žádné cestovatelské zážitky, ale naopak následky hrůzné katastrofy, která dopadla na – statisticky – nejchudší stát západní polokoule, karibské Haiti, ležící v západní části ostrova Hispaniola (sousedí s Dominikánskou republikou).

Tady je asi jakýkoli popis zbytečný – hlavní zemětřesení o síle 7,3 stupně Richterovy stupnice trvalo sice pouhou minutu s cca deseti následnými otřesy, ale za tu dobu se zřítily zejména v hlavním městě Port-au-Prince tisíce budov a v troskách zahynul velký počet obyvatel. Nikdo sice ještě nezveřejnil žádné oficiální údaje – to by ani za současné situace a snaze o nalezení a záchranu přeživších nebylo možné, včerejší odhady hovořili o 30 – 50 tisících, dnes ráno se dokonce objevila zpráva, která uvádí odhad 100 tisíc mrtvých – strašné.

Sdílejete tento příspěvek!
Klíčová slova: ,

1 komentář
Napiš komentář »

  1. hnus

Napiš komentář