Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Čarokrásná příroda ostrova Veli Brijun (Chorvatsko).

10. 4. 2010 | Vložil: | Rubrika: Chorvatsko | | čteno: 1 990x

Rozhodli jste se strávit letní dovolenou v chorvatské Istrii? Jste milovníky přírody? Pokud jste na obě dvě předchozí otázky odpověděli kladně, zbystřete pozornost, tento video příspěvek je určený právě vám.  Podíváme se totiž blíže na to, jaké turistické vyžití nabízí roztomilý chorvatský ostrov jménem Veli Brijun, který je součástí skupiny ostrovů tvořících národní park Brijuni (Brioni, Brijuni Islands).

První, co vás zaujme při návštěvě tohoto místa, je přírodní bohatství, které svojí velkolepostí a zachovalostí navozuje pocit něčeho starodávného a jako by vás vrací do dob, kdy naši planetu ještě neobýval člověk. Můžete se těšit na rozličné druhy cedrů, borovic a cypřišů, které spolu s ostatním dokreslují atmosféru kolem místní dominanty – tisíc let starého sukovitého olivovníku. Za zmínku také stojí mnohačetné zahrady, které jsou skvostem architektury v tomto odvětví a v nichž si domov nalezlo několik stovek druhů místního ptactva.

A pokud se nespokojíte s faunou, kterou vám Veli Brijun nabízí, nemusíte věšet hlavu. Na území ostrova se totiž nachází zoologická zahrada, která vám představí dostatečné množství exotické zvířeny (žirafy, zebry či muflony atd.).

Na své si jistě přijdou i milovníci památek. Celý ostrov je protkán sérií pozůstatků antických staveb, které by v žádném případě neměly uniknout vaší pozornosti. K cestování mezi nimi vám poslouží místní elektrická lokálka, ale ať se jedná o luxusní římskou vilu v zátoce Verige nebo křesťanskou baziliku v zátoce Gospa, cestu zvládnete jistě I pěšky, nebo na kole.

Sdílejete tento příspěvek!coded by nessus
Klíčová slova: , , ,

Napiš komentář