Videoblog Vaše cestovatelské video nemá asi valný smysl blíže obsahově popisovat, podobné stránky mají daný princip - země, město, turistická destinace či konkrétní hotel zachycený na videu Vám pomůže udělat si lepší představu než stručný popis v katalogu cestovní kanceláře. Příjemnou zábavu!
HLEDAT VIDEO

Zemětřesení a tsunami v Japonsku

12. 3. 2011 | Vložil: | Rubrika: Japonsko | | čteno: 1 098x

Jde o předzvěst blížícího se roku 2012? Možná ano, takový George Lucas, který je skutečně přesvědčeným zastáncem blížící se apokalypsy, by určitě zhodnotil nejnovější katastrofu jako výstrahu: Připravte se! Ti, kteří se drží více při zemi a dají spíše na vědecké zdůvodnění, se spokojí s vysvětlením – území Japonska se prostě rozkládá na geologicky aktivním podloží. To ovšem nesnižuje děsivost, s jakou zemětřesení 11.3.2011 udeřilo – s magnitudou 8.9 stupnice bylo jedním z nejsilnějších, jaká kdy byla zaznamenána.

Záběry z Japonska, které ukazují následnou tsunami, potom často připomínají hollywoodské apokalyptické trháky. S tím rozdílem, že v reálu voda skutečně rozsévá zkázu a smrt. Nakonec podívejte se sami na přiložená videa. Přestože Japonsko je na nebezpečí zemětřesení špičkově připraveno, tentokrát bylo skutečně velmi silné a další situace je nejasná – máme na mysli nejčerstvější zprávy o výbuchu a zřícení části jedné z jaderných elektráren.

Sdílejete tento příspěvek!
Klíčová slova: , ,

Napiš komentář